Календар със събития Събития

Ferrari Roma заседна в тясна италианска улица

Ferrari Roma заседна в тясна италианска улица

Само който не е попадал в малки и стари италиански градчета, не знае на какъв лабиринт може да попадне. Не случайно това е родината на FIAT 500, не случайно мнозина италианци не обичат да влизат в подобни населени места, защото с големите модерни автомобили маневрирането е трудно, а понякога невъзможно.
А какво да говорим за суперкола? Ferrari Roma определено е красива. Бившият дизайнер на Ferrari Франк Стефенсон, който създаде модели като F430 и FXX, а също така обича България, защото приятелката му е наша сънародничка, му дава оценка 9,5 от 10.

Със своите 4656 мм не е и много голяма кола на днешните стандарти, но широчината от 1974 мм се оказва недостатъчна, за да мине по тясна италианска улица. Където засяда между стените, виждаме от видео на SupercarNews в YouTube. В този случай сапунът не може да помогне, а само застраховката.