България вече се намира на картата на Ferrari. Италианската компания вече има представители у нас, а търговско-сервизния център на „Ауто Италия“ бе официално открит след като вече от март обслужва клиенти.
Комплексът е официален сервиз и шоурум за сертифицирани автомобили или Pre-Owned. Общата площ с изградена сервизна част и шоурум, отделена за марката, възлиза над 500 кв. м. като инвестицията по стандарт на марката се остойностява с 500 евро на кв. м.
Ремонтът, започнат още през средата на 2020 г., продължава повече от първоначалното планирано време, поради създалата се COVID-19 ситуация и обявеното извънредно положение в България, но екипът на „Ауто Италия“ успява бързо да планира наново всички ремонтни дейности и дилърството отваря врати по план на 31 март след успешно преминато одобрение от централата.
В центъра се предлагат сертифицирани употребявани автомобили Ferrari, но клиентите могат да направят и поръчка за нов автомобил, стига да не се стреснат от срока за чакане, който винаги е над една година. Сервизната база разполага с капацитет на работа до три автомобила едновременно, като предаването на автомобила към сервизен консултант става в специална атмосфера чрез директно влизане с колата в сервиза.
За клиентите е подготвено специално помещение с италиански привкус и прозрачно стъкло с гледка към един от криковете. Разбира се, с избрани от Ferrari скъпи мебели.