Календар със събития Събития

Коли се удариха в насрещното в София

Коли се удариха в насрещното в София

„България е страна, в която могат да те ударят отзад, докато караш насрещното“, тази дългогодишна шега от социалните мрежи се доказа и днес на столичния бул. „Цар Борис III“. В сутрешните часове на деня две коли се удариха в крайна лява лента в посока центъра, но и двете в обратното движение. Въпреки желанието на институциите да улеснят трафика и създаването на две ленти от Горнобански път към Перник, често шофьори с минимални умения и познания на Закон за движението по пътищата, но огромно самочувствие, навлизат в насрещното, въпреки знаците и вертикалната маркировка. Снимка от днешния от една страна куриозен, но за чакащите в трафика изнервящ инцидент, се появи в групата във Фейсбук Катастрофи в София.

В коментарите потребители казват, че често там влизат коли, дори искат да им се прави място. На фона на абсолютната липса на срам от някои шофьори, КАТ се фокусира над превишената скорост и множеството камери, знаейки, че по международни разчети контролът е само 20% от мерките за безопасност на пътя.

За голямо съжаление и двамата шофьори ще се разминат с минимални глоби без мярката да засяга очевидната им неспособност да разпознават знаци и да се ориентират в движението. Първият влязъл в насрещното движение с кола BMW ще получи 150 лв., а този зад него до 200 лв. и 3 точки за причинената катастрофа.