Календар със събития Събития

Mercedes GLK X204

1

Компактен SUV, в производство от 2008 до 2015 г. в Германия, Египет, Китай и Виетнам. Предлага се със задно предаване и 4х4. Платформата е на С-Class, през 2012 има фейслифт с различни фарове, брони и фарове за мъгла.

Окачването е стандартно, няма въздушно и хидравлика. Има варианти за по-спортни настройки и офроуд пакет. Автомобилът има добра проходимост и възможности на пресечени местности.

Ако колата е с панорамен покрив, проверете дали тече на автомивка. Интериорът след фейслифта е много по-модерен, с кръгли дюзи на климатичната система. Задният ред седалки е тесен. Моделът е само с 5 места.

Проверете раздатъчната кутия, която често се чупи.

Двигатели:

Бензинови

2,0 със 184 и 211 к.с.

3,0 с 231 к.с.

3,5 с 272 и 306 к.с.

При фейслифта моторите са с директно впръскване и не може да се слага газова уредба. Но вече са оправени производствените проблеми с валовете и зъбните колела. Проверете турбините и свещите, подменяйте масло по предписание. 4-цилиндровите мотори са слаби.  

Дизелови

2,1 със 143, 170 и 204 к.с.

3,0 с 224, 231 и 265 к.с.

Ползвайте добавки за почистване на дюзите и филтрите за твърди частици. При V6 проверете масления охладител, сменете и подгревните свещи.

Предавателна кутия

6-степенна механична

7-степенна автоматична

В първите години на производство има проблеми в автоматичната кутия, затова я проверете преди покупка.

Коментари

Последни коментари

на 22.10.25 16:09

Откакто гледах това видео, са минали повече от 2-3 години. Тогава реших да Ви се доверя, продадох новия си автомобил и закупих такъв модел, произведен 2011 г., GLK 220 CDI 170 к.с.. По-здрава, по-надежна, по-лесна и евтина за поддръжка кола не съм имал. В момента имам чисто нов /вече на две години/ екземпляр от С253 модела, който е "мек хибрид". Много бих се радвал да направите клип за второ поколение ГЛК или така нареченото "ГЛЦ", тъй като нямате, а автомобилът вече се кара доста по нашите пътища и едно ревю ще е полезно за желаещите да го закупят. Аз, в благодарение на това ваше ревю съм доволен собственик и ползвател на марката Мерцедес Бенц.