Календар със събития Събития

MERCEDES S-CLASS W220

3
MERCEDES S-CLASS W220
MERCEDES S-CLASS W220
MERCEDES S-CLASS W220
MERCEDES S-CLASS W220
MERCEDES S-CLASS W220
MERCEDES S-CLASS W220
MERCEDES S-CLASS W220
MERCEDES S-CLASS W220

Един от автомобилите с най-много технологии, но в същото време и с най-много проблеми. Произвежда се от 1998 до 2006 г. Фейслифтът излиза през 2002 г. Препоръчваме ви тази версия, защото много от проблемите са отстранени.

Колата има нужда от редовно обслужване. Евтина е за купуване, но не и за поддръжка. Като я купувате, гледайте да е на по-малко километри.

Ръждата е голям проблем за модела. Има въздушно окачване, което е по-желаното но по-скъпото като цена и обслужване. С него колата вози меко и стабилно. Трябва добре да се поддържа.

Колата е тежка и бързо износва дисковете и накладките.Когато решите да закупите такъв автомобил, задължително проверявайте системите и екстрите за изправност, понякога възстановяването им би ви коствало сериозни финансови средства.

Отзад в колата е по-широко спрямо предшественика. Багажникът е по-малък спрямо предишния модел, но с напълно достатъчен обем.

Двигатели

- 320 CDI дизел със 197 к.с. При фейслифта са 204 к.с. Препоръчваме ви него. Икономичен е - около 6 л/100 км извънградско.

- 400 CDI, първият дизел V8, с 2 турбини и 250 и 260 к.с. при фейслифта. При него обаче разходът се качва много и е по-проблемен.

Характерно както при повечето дизели е, че харчат масло и трябва да се следят дюзите. Това е първата дизелова S-класа с двигател V8

- 2,8 л бензин V6, който не се произвежда много и се намира рядко.

- 3,2 л. бензин с 224 к.с.

- 3,5 л. с 250 к.с.

- 4,3 л. с 280 к.с.

- 5,0 л. с 306 к.с., който ви препоръчваме сред бензиновите.

- 6,0 л. с 367 к.с при атмосферния му вариант и такъв с двойно турбо.

- 6,3 л. с 444 к.с.

- 6,5 л. V12, който се прави само последната година. С двойно турбо е и има 612 к.с. Най-мощният в класа си тогава. Скъп и труден за обслужване.

На всички бензинови може да се постави газова уредба.

Предавателни кутии

- 5-степенна автоматична. Здрава и безпроблемна, когато е обслужвана. Ако не е може да се счупи и ремонтът й струва скъпо.

- 7-степенна автоматична. Излиза доста по-късно и се поставя само на определени бензинови модели.

Заключение

Колата изисква редовна поддръжка и финансови средства. Готина е за каране. Цената й варира много. Трябва да го търсите в добро състояние.

Коментари

Последни коментари

на 24.09.25 23:43

И така само да кажа... имам S320 CDI повече от 10 години...... при избора си на кола гледах да е преди фейслифта...... Защо ли!...... защото автомобилът е със 6 цилиндров редови двигател много по надежден от V образния на фейслифта..... за десет години тая кола не е изгорила капка масло..... наливам 9 литра след 10 000 км изтачам 9 литра така вече поне 7 или 8 пъти.... Това разбира се не ми е градския автомобил използва се предимно за междуградско каране съхранява се правилно на сухо в гараж (не пред блока) и всичко по него се подменя навреме...... Разполагам с още два абтомобила БМВ и Мицубиши и от тях съм доволен ..... явно всичко си идва от отношението към автомобила.....

на 19.01.23 00:28

Много здрави и комфортни коли ако се поддържат правилно. Компресора на airmatic-ка може да се рециклира (сменя се сегмент на буталцето и цилиндъра), алармата може да създава проблеми понеже сирената има батерийка и като остарее се разтича и прецаква платката и също не е добре да се откача акумолатора често. Колата трябва да се проверява със стар диагностика и да се ремонтира от квалифицирани майстори. Може да я водят най- лошата s класа но все пак е s класа и е лидер в класа си :)

на 14.05.21 18:18

Карал съм около месец такъв автомобил, 400CDI. Мога да кажа, че е доста бърз. Разхпдът му зависи много от това колко газ се дава и как се кара, но при ниски обороти и по кротко каранр разходът може да падне на 11л. градско. За обслужване е скъпичък за мен, масло 10л. маслен, горивен, въздушни и купе около 300лв ми излезна. Колата е ммого хубава, удоволствие е да е караш, но си иска доста внимание и пари.